Pachamama Plus är en e-juice som innehåller 25 mg Metatine™, en syntetisk molekyl utvecklad för att efterlikna känslan av nikotin men som är kemiskt annorlunda. Produkten är framtagen för vuxna tobaksanvändare och personer som använder e-cigaretter och ger en alternativ upplevelse utan traditionellt nikotin.
Med en 50/50 VG/PG-blandning är Pachamama Plus optimerad för användning i podsystem och MTL-enheter, vilket säkerställer en jämn och behaglig inhalering.
Medföljer:
- 1 x Pachamama Plus Strawberry Orange Banana (30 ml, 25 mg Metatine™)
Egenskaper:
- Smakprofil: Jordgubb, apelsin, banana
- Innehåller 25 mg Metatine™ – Ett syntetiskt alternativ till nikotin
- VG/PG-förhållande: 50/50 – Optimerad för podsystem och MTL-enheter
- Flaskstorlek: 30 ml
- Enbart för vuxna tobaksanvändare och personer som använder e-cigaretter
Vanliga frågor
Vad är Metatine™?
Metatine™ är en syntetiskt framställd molekyl som ger en liknande känsla som nikotin men är kemiskt annorlunda. Det erbjuder ett alternativ för dem som vill undvika traditionellt nikotin.
Kan Metatine™ vara beroendeframkallande?
Även om Metatine™ skiljer sig kemiskt från nikotin, kan det fortfarande ha beroendeframkallande egenskaper.
Vilka enheter passar denna e-juice till?
Den är optimerad för podsystem och MTL-enheter tack vare sin 50/50 VG/PG-blandning.
Kan jag använda denna e-juice i en sub-ohm-tank?
Nej, Pachamama Plus är anpassad för podsystem och MTL-enheter och rekommenderas inte för sub-ohm-användning


