Ry4 från OHF! Blends Aroma är en tidlös blandning som kombinerar tobak med mjuka toner av karamell och vanilj. Levereras som 20 ml koncentrat i en 60 ml-flaska och är avsedd att blandas upp till 60 ml färdig e-juice.
Den klassiska tobaksbasen får en söt och krämig twist av karamell och vanilj, vilket skapar en välbalanserad smakprofil som passar perfekt för dig som vill ha en traditionell men rundad tobaksvape.
Observera: Detta är en longfill som inte kan användas direkt. Du måste tillsätta basvätska och/eller nikotinshots för att skapa en färdig e-juice.
Innehåll
- 1 × 20 ml smakkoncentrat i 60 ml-flaska (longfill)
Egenskaper
- Smak: Tobak, karamell och vanilj
- Volym: 20 ml koncentrat i 60 ml-flaska
- Typ: Longfill – kräver basvätska/nikotinshots
- Blandningsförhållande: Anpassas själv (VG/PG och styrka)
- Möjlig nikotinstyrka: upp till ca 13,3 mg/ml (vid 60 ml slutvolym)
- Tillverkare: OHF! Blends Aroma
Nikotinberäkning (exempel, 20 mg/ml shots, slutvolym 60 ml)
| Nikotinshot 20mg/ml | Basvätska 0mg/ml | Nikotinstyrka | Total mängd |
|---|---|---|---|
| 10 ml | 30 ml | 3,3 mg/ml | 60 ml |
| 20 ml | 20 ml | 6,7 mg/ml | 60 ml |
| 30 ml | 10 ml | 10,0 mg/ml | 60 ml |
| 40 ml | 0 ml | 13,3 mg/ml | 60 ml |
Vanliga frågor
Vad är en longfill?
En longfill är ett koncentrat som måste blandas med basvätska och eventuellt nikotinshots för att kunna användas.
Behöver jag köpa något mer än flaskan?
Ja, du behöver basvätska (VG/PG) och nikotinshots om du vill ha nikotin i din e-juice.
Hur stark nikotinstyrka kan jag få?
Med 20 mg/ml-shots kan du nå upp till ca 13 mg/ml vid 60 ml slutvolym.
Vilken smakprofil får jag?
En klassisk tobakssmak avrundad med karamell och vanilj för en rund och balanserad vape.
Om OHF! Blends Aroma
OHF! Blends Aroma är en serie som fokuserar på balanserade blandningar där tobak, frukt och dessertsmaker kombineras för att skapa komplexa och fylliga profiler. Med noggrant utvalda ingredienser levererar de smakrika longfills för alla preferenser.


